Trafiaj do celu

 • 30.000 odbiorców
 • połączony z systemem zakupu konferencji meeting.pl
 • 4 języki: PL RU DE ENG
 • B2B – trafia do zleceniodawców spotkań
 • dystrybuowany na imprezach branżowych
 • wydawany od 1997 roku w 10.000 egz.
 • prezentuje ranking TopTen

Pobierz PDF

OBIEKTY KONFERENCYJNE

Największa baza danych obiektów konferencyjnych na rynku. Tutaj znajdziesz obiekt na swój event.

ORGANIZATORZY

PCO, event managerowie, organizatorzy spotkań. Znajdź partnera wspierającego proces tworzenia spotkania.

Dostawcy

Prezentujemy dostawców technologii, gadżetów, elementów niezbędnych do organizacji wydarzeń. Bez względu na charakter spotkania…

Stowarzyszenia

Polska branża Mice w pigułce. Gdzie znaleźć wsparcie na rynku spotkań. Bez względu na to po której stronie gry jesteś.

KATALOG OBIEKTÓW I USŁUG KONFERENCYJNYCH

to narzędzie pracy zleceniodawców spotkań

Event News

Kiedy? Gdzie? Jak? Za ile? – Organizacja chrztu okiem eventowca

Klient: Noworodek i jego rodzice. Charakter eventu: Chrzest. Niby proste, bo to w końcu wydarzenie dla rodziny i przyjaciół, ale to tylko pozory. Dla każdego rodzica, szczególnie, gdy zawodowo zajmuje organizacją wydarzeń, taka uroczystość to spore wyzwanie. Bo przecież chcemy, by było idealnie.

Oblężone niedziele

No właśnie, kiedy? Oczywiście możemy ochrzcić malucha w środku tygodnia, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Dlatego, jeśli chrzest dopiero przed Wami, powinniście w pierwszej kolejności udać się do księdza i zapytać, w jakich dniach dzieci przyjmują sakrament chrztu? Bywa różnie – czasem jest to tylko jedna niedziela w miesiącu, czasem raz na dwa tygodnie, nie liczcie na to, że wszędzie panują te same zwyczaje.

Są też tzw. Terminy Prime, czyli te najbardziej oblegane i pożądane, dlatego odradzam Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie i Nowy Rok. Jeśli jednak zdecydujecie się na te terminy musicie liczyć się z tłokiem, wyższymi cenami i problemem z rezerwacją restauracji etc. Do tych najpopularniejszych trzeba zapisywać się nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem!

Catering czy restauracja?

Wszystko zależy od liczby gości i naszego budżetu. Koszt imprezy w lokalu określany jest zwykle na podstawie ceny za jedna osobę. W zależności od miejscowości i jakości lokalu koszt jednej osoby waha się od 60 do 150 zł. Oczywiście można wydać więcej. Zwykle w menu znajdują się przystawki, zupa, drugie danie oraz ciasta i napoje. Za tort i ewentualnie alkohol trzeba zapłacić oddzielnie. Oznacza to, że przyjęcie dla 15 osób to wydatek od 900 do 2250 zł.

Podobna jest cena cateringu, czyli jedzenia zamawianego i przywożonego do domu. Koszt dań jest niższy, jednak zazwyczaj firma dolicza koszt obsługi (jeden kelner to od 15-30 zł za godzinę), a także opłaty za zastawę i obrusy, czy nawet krzesła, jeśli nie masz wystarczającej liczby własnych. Talerze i szklanki =  od 30 gr do 3 zł za sztukę, sztućców – 50 gr, a krzeseł i obrusów – od 7 do 40 zł.

Najtańszą wersją jest zorganizowanie przyjęcia na chrzest w domu. Wydatki są nieporównywalne, jednak trzeba pamiętać, że przygotowanie wszystkiego wymaga nie tylko umiejętności, ale i czasu, którego przy małym dziecku czasem brakuje.

Menu

Duży wpływ na ustalenie menu ma pora roku i pogoda. Latem, w czasie upałów, podajemy dania lekkie, a zimą – ciężkie i bardziej sycące. Wykorzystując właściwości poszczególnych pór roku, podajemy późną wiosną i latem na przykład szparagi, poziomki, truskawki, jesienią i zimą – dziczyznę, kaczki, gęsi, indyki. W ten sposób przygotowane menu jest chętnie widziane przez gości i obniża Nasze wydatki.

Ustalenie menu rozpoczynamy od dania głównego, którym jest najczęściej danie mięsne. Od tego zależą inne elementy posiłku. Jeśli wybrane danie głównie jest bardzo sycące, zrezygnujemy z przystawki, dobierzemy leki deser. Jeśli zaś danie jest dość lekkie, dobierzemy solidniejsze danie rybne, deser o większej kaloryczności lub zwiększymy dodatki. Układając menu, dążymy do tego, aby było ono wewnętrznie zharmonizowane. Nie liczba dań, ale dopasowanie, zgodność jest decydującym czynnikiem w tym przypadku.

Strój dla bohatera

To jeden z przyjemniejszych etapów przygotowań. Z ubraniem dla najmłodszych niemowląt nie będzie problemu – ubrane na biało wystarczy zawinąć w biały becik (wybór jest przeogromny). Niemowlaka można też ubrać w szydełkowy strój. Dla dziewczynek są sukieneczki z kapelusikami, a dla chłopców nawet trzyczęściowe minigarniturki. Maluszek musi być mimo wszystko ubrany wygodnie. Ubranko do chrztu powinno być łatwe do zdjęcia i włożenia, a dziecko musi się w nim czuć komfortowo.

Tort

Pamiętajcie, by określić na samym początku planowania ile chcemy przeznaczyć na zamówienie tortu, tak aby w ferworze wyboru różnych dodatków, nie okazało się, że stanie się on, np. jednym z najdroższych elementów planowanego przez Was przyjęcia.

Zazwyczaj koszty tortów kształtują się w przedziałach 60-120 zł/kg. Na jego cenę wpływa, nie tylko jego waga, smak, kształt, czy ilość dekoracji, ale również rejon, w którym tort jest zamawiany. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zachęcamy do zapoznania się z ofertami kilku lub nawet kilkunastu cukierni.

Frekwencja

Sześć tygodni przed, najpóźniej trzy tygodnie przed terminem oficjalnego przyjęcia powinniśmy wysłać  zaproszenia. Podaje się w nich miejsce, datę, godzinę i okazję, z jakiej będzie się odbywać spotkanie. Zaproszenia można zakupić w każdym sklepie papierniczym, kwiaciarni lub zrobić je własnoręcznie. Ceny są różne za najprostsze zaproszenie zapłacisz 1,5 zł, personalizowane zaczynają się od ok. 3,5 zł i idą w górę.

Wspomnienia

Zdjęcia z chrztu świętego są niezapomnianą pamiątką rodzinną na całe życie, zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka. Po latach oglądając fotografie z chrztu naszego dziecka z przyjemnością powracamy pamięcią do tamtych wydarzeń, my-rodzice, jak również dzieci, dla których zdjęcia z uroczystości chrztu świętego to prawdziwa skarbnica wiedzy nie tylko o samym sobie, ale i najbliższej rodzinie. Wraz z rozwojem technologii coraz częściej to członkowie rodziny chwytają za aparat, by utrwalić teraźniejszość i najważniejsze momenty z rodzinnej uroczystości. Jednak nie zawsze to jest dobre rozwiązanie się, a efekt końcowy może dalece odbiegać od jakości zdjęć wykonanych przez profesjonalnego fotografa. Koszt takie sesji bywa różny, w dużym mieście znalazłam studio, które podejmuje się zleceń za 500 zł, później ceny idą w górkę.

O czym warto pamiętać?

 • zarezerwować miejsce
 • ustalić menu
 • ustalić sposób serwowania
 • ustalić kolor serwetek i dodatki
 • przygotować wizytówki
 • podpisać umowy
 • ustalić terminy płatności
 • zapłacić proformy
 • zamówić dekoracje
 • zaprojektować i wydrukować zaproszenia
 • zamówić fotografa
 • przypomnieć chrzestnym o zakupie białej szatki i świecy

I na koniec

Polacy z roku na rok wydają coraz większe pieniądze na organizację chrztu. Uroczystość swoim rozmachem zaczyna przypominać komunię świętą, czasami nawet wesele. W ubiegłym roku na uczestnikach jednego z programów lojalnościowych funkcjonujących w Polsce przeprowadzono badanie. Ankieterzy pytali o wydatki na chrzest, liczbę osób zapraszanych na przyjęcie, prezenty i kwoty na nie wydawane. Wyniki są dość zaskakujące. Chociaż aż 80 procent respondentów deklarowało zaproszenie na chrzest od 11 do 25 gości, to tylko 25 procent organizowało przyjęcie w domu, 70 proc. w restauracji.

Jeśli chodzi o wydatki – 70 procent badanych zapewniało, że ich wydatki na jedną osobę nie przekraczają 100 złotych, 30 procent – 200 złotych.

 

Artykuł Kiedy? Gdzie? Jak? Za ile? – Organizacja chrztu okiem eventowca pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Zapisz się na newsletter

Podaj swój adres email i otrzymuj biuletyn MeetingsPoland.pl

Zapisz

Twój adres email jest w 1000ezpieczny. My też nie lubimy SPAMu.

Firma

Joanna Waszkiewicz

Joanna Waszkiewicz

wydawca, prezes zarządu

Marta Kaczorowska

Marta Kaczorowska

koordynator wydawniczy

Michał Ciesieński

Michał Ciesieński

grafik

Bartłomiej Waszkiewicz

Bartłomiej Waszkiewicz

manager projektu

Kim jesteśmy

Misją Meetings Poland jest działanie na rzecz rozwoju branży spotkań w Polsce. Dokładamy starań aby aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzowania wiedzy, współtworzenia standardów oraz dostarczania informacji. Od 1997 roku wydajemy Katalog MeetingsPoland.pl

Nasze narzędzia

Rekomendujemy kompletny zestaw promocyjno-sprzedażowy dla rynku spotkań: Katalog MeetingsPoland.pl – platforma prezentacji obiektu w prestiżowym wydawnictwie, wyszukiwarka meetingspoland.pl oraz serwis transakcyjny meeting.pl. Działamy kompleksowo!

Rekomendacje, raporty

Redakcja Katalogu MeetingsPoland.pl publikuje corocznie raport TopTEN – ideą rankingu jest wskazywanie miejsc atrakcyjnych dla poszczególnych grup klientów. Zapraszamy do współtworzenia analiz i raportów!

Dane kontaktowe:

Meetings Poland Sp. z o.o.

ul. Słomińskiego 19 lok. 21
00-195 Warszawa

tel. +48 22 810 86 89, 87 428 49 95
e-mail: meetings@meetingspoland.pl
NIP: 113 280 97 33