Trafiaj do celu

 • 30.000 odbiorców
 • połączony z systemem zakupu konferencji meeting.pl
 • 4 języki: PL RU DE ENG
 • B2B – trafia do zleceniodawców spotkań
 • dystrybuowany na imprezach branżowych
 • wydawany od 1997 roku w 10.000 egz.
 • prezentuje ranking TopTen

Pobierz PDF

OBIEKTY KONFERENCYJNE

Największa baza danych obiektów konferencyjnych na rynku. Tutaj znajdziesz obiekt na swój event.

ORGANIZATORZY

PCO, event managerowie, organizatorzy spotkań. Znajdź partnera wspierającego proces tworzenia spotkania.

Dostawcy

Prezentujemy dostawców technologii, gadżetów, elementów niezbędnych do organizacji wydarzeń. Bez względu na charakter spotkania…

Stowarzyszenia

Polska branża Mice w pigułce. Gdzie znaleźć wsparcie na rynku spotkań. Bez względu na to po której stronie gry jesteś.

KATALOG OBIEKTÓW I USŁUG KONFERENCYJNYCH

to narzędzie pracy zleceniodawców spotkań

Event News

Poznaj Efektywne Narzędzia w Eventach!

Jakie znasz narzędzia w eventach? Czy poprawiają Twoją efektywność w prowadzeniu projektów? Które z nich lubisz, a z których niekoniecznie? Kocham programy, które oszczędzają mój czas, koncentrują mnie na robocie do wykonania i wyłączają rozpraszacze. Śledzę zatem to, co jest godnego na sieci, przyswajam to o czym mówią moje autorytety. Sprawdzam… co na mnie działa. Być może, z […]

Artykuł Poznaj Efektywne Narzędzia w Eventach! pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Czas na pobudkę – strefaMICE.pl budzi się do życia… na nowo :)

W życiu bywają lepsze i gorsze dni. Czasem rzeczywistość nie do końca układa się tak jak byśmy tego chcieli.  Zbieg różnych okoliczności, przeładowanie psychiczne różnymi tematami, musi mieć gdzieś swoje ujście. Rok 2017 był dla mnie trudny, nie był zły ale emocjonalnie mnie wypompował. Aby poukładać swoje sprawy w kwietniu 2017 postanowiłam, że na pewien czas muszę odpuścić i zrezygnować z moich dwóch branżowych miłości, czyli SBE Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz bloga StrefaMICE.pl. Na blogu po prostu przestałam pisać, ale byłam obecna na łamach branżowej prasy m.in w Hotel Biznes  czy w Event Management oraz na licznych branżowych konferencjach jako prelegent lub panelistka. Kadencja zarządu SBE kończyła się natomiast dopiero w grudniu 2017, a projekty, których byłam autorką jak Studium Event Management czy Konferencja Event Biznes, ich kolejne edycje, miały wystartować po wakacjach. Nie mogłam ich zostawić na ostatniej prostej. Oba projekty stworzyłam od podstaw, chciałam więc ukończyć je właściwie. Działałam i był to cudowny czas. Jestem dumna z tych projektów, z rozwinięcia projektu edukacyjnego oraz odpowiedzialności za merytorykę konferencji jak i studium. Członków stowarzyszenia o niekandydowaniu na kolejną kadencję oficjalnie poinformowałam na spotkaniu członkowskim w czerwcu.

Decyzja o rezygnacji ze sprawowania funkcji członka zarządu SBE była trudna, ale bardzo przemyślana. Po 10 latach społecznej działalności na rzecz branży, rozwijania organizacji, która dziś mocno stąpa po ziemi, zbudowania programu i struktury Studium Event Management, koordynacji działań edukacyjnych na rzecz branży, utworzenia pierwszego w Polsce rocznego studium o tematyce Event Management z tak dużą ilością specjalistów i utrzymanie tego kierunku przez 6 lat, (to było wyzwanie :)), podjęłam decyzję, że nie będę kandydowała do nowego zarządu. Te 10 lat mogę podsumować jednym zdaniem – to był piękny czas. Czas tworzenia rzeczy nowych, poznania ogromu ilości wspaniałych ludzi ale też poznania ciemnej strony branży, o której nikt nie lubi mówić. Najbardziej dumna jestem z dwóch wspomnianych już projektów, które prowadziłam – Studium Event Management oraz Konferencji Event Biznes. Udało się! Ostatnia grupa uczestników studium, którą miałam przyjemność inaugurować liczy 36 osób – wow! Jestem szczęśliwa. Do tej pory największa grupa liczyła 25 osób. Event Biznes z roku na rok rośnie w siłe. Większa ilość uczestników, mocna merytoryka, inspirujący mówcy. Opieka merytoryczna nad programem wydarzenia oraz koordynacja doboru mówców i tematów były niezwykle inspirujące – Magdalena Kondas z MeetingPlanner.pl oraz Rado Programowa Konferencji – dziękuję! To była przyjemność z wami tworzyć Event Biznes. Dziękuję że mi zaufaliście i wierzyliście w moją wizję.

Studium Event Management oraz Konferencja Event Biznes to dwa dla mnie kluczowe projekty przy SBE, ale było ich dużo więcej: wiele spotkań merytorycznych, stworzenie Rady Etyki, Kodeksu Dobrych Praktyk, Meetings Week Poland – od początku istnienia, debaty branżowe czy Elfy – doroczna akcja charytatywna branży, to tylko część działań w jakich brałam udział przy SBE. A wszystko to by rozwijać branżę oraz ją profesjonalizować – lubiłam to i lubię nadal 🙂 Ale zaczęło brakować doby.

Dobry zabrakło też na pisanie bloga, dzielenia się wiedzą, spostrzeżeniami, inspiracjami. Ludzie zaczęli pytać co ze mną, czemu nie pisze, co się dzieje. Taki to był czas. Trudny ale…. on był 🙂 A teraz jest nowy czas, więc…. CZAS NA REAKTYWACJĘ BLOGA!

Po ponad 9 miesiącach nieobecności – WRACAM 🙂 i porządkuje kilka spraw.

M.in. tematy na blogu. O czym poczytacie w najbliższym czasie? Podzieliłam BLOG na pewne bloki tematyczne:

Event Marketing

Czyli słów kilka a nawet ciut więcej o evencie jako narzędziu. Będzie sporo o biznesowych aspektach, o wartości narzędzia, o mierzalności, o skuteczności zastosowania, o wynikach, realiach itp. Trochę teorii ale też i praktyki, case study oraz obserwacji, trendów i inspiracji. Będzie o planowaniu i realizacji celów, o komunikacji, emocjach i oczywiście o pieniądzach. Koniec z pogaduszkami. Czas na biznes. Czas na popularyzację event marketingu. Do dyskusji zaproszę tu wybitnych przedstawicieli branży eventowej.

MICE Venue

Czyli o hotelach i obiektach eventowych. Podziwiam ludzi, którzy organizują eventy. Ja się do tego nie nadaję. Kocham obiekty i zarządzanie przestrzenią eventową, dostosowywania jej do potrzeb branży, klientów, oczekiwań. Lubię wyszukiwać obiekty ciekawe, nieszablonowe a w tych zwyczajnych wynajdywać coś niezwykłego. W mojej osobistej ocenie sukces eventu zależy m.in. od 2 czynników: skutecznie sprecyzowanego celu wydarzenia oraz właściwym doborze lokalizacji 🙂 Od kliku lat miłością szczególną darzę również hale namiotowe. Te tymczasowe konstrukcje potrafią zaskoczyć. O szczegółach niebawem na blogu. Znajdziecie tu wiedzę z zakresu MICE VENUE MANAGMENT. Do dyskusji zaproszę tu wybitnych przedstawicieli branży hotelarskiej.

Wydarzenia

Uwielbiam ciekawe konferencje branżowe, spotkania, debaty , raporty itp dlatego systematycznie będę pisała o tych, na których warto być i czerpać wiedzę oraz inspirację. Mam w planach opisać też kilka kluczowych wydarzeń w Polsce, eventów biznesowych, komercyjnych i nie tylko, pokazując je w formie case study jako inspirację, wzór, wiedzę. Nie znajdziesz tu krytyki, loży szydercy czy osoby, która wytyka błędy – czas pokazywać to co dobre i wartościowe. A hejterzy i tak przyjdą sami 😀 Jest tego bardzo dużo. Standardowo będą to obszary spotkań dla branży eventowej i branży hotelarskiej oraz osób, które nimi się interesują. Pierwsze jakie polecam branżowe wydarzenie to www.meetingsweek.pl – tydzień spotkań. Więcej w zakładce – wydarzenia.

Ludzie branży

Cykl, który w głowie mam od kilku lat. Ludzie mnie fascynują, uwielbiam ich słuchać. Mamy wyjątkowych ludzi w branży, prawdziwych ekspertów, pasjonatów a czasem i totalnych eventowych i hotelarskich pozytywnych wariatów. Schowanych za profesjonalnie zbudowanymi firmami, często w ukryciu, na dugim planie, produkują eventowo hotelarski świat. To będzie cykl o nich. Za wielkimi wydarzeniami zawsze stoi człowiek, za pomysłami, kreacją. Ale są też ludzie branży, którzy działają na rzecz jej rozwoju – chcę ich pokazać i przedstawić ich bio, skąd są, za co lubią branże a za co ją nienawidzą, co ich inspiruje i jak widzą siebie i branże za kilka lat.

Branża MICE

Przez lata tworzyłam Stowarzyszenie Branży Eventowej, działam również w Stowarzyszeniu Konkresy i Konferencje w Polsce. Bliska memu sercu jest branża, jej tworzenie, standardy. To zakładka gdzie dowiesz się co w branży piszczy, nad czym branża pracuje, co tworzy – zarówno branża hotelarska jak i eventowa. To miejsce, gdzie najwięcej poczytasz o działalności równych stowarzyszeń i organizacji. Poznasz raporty, poczytasz wartościowe artykuły. Dużo się dzieje – będzie co czytać 🙂

Ciekawostki

Nowość na blogu. Nie wszyscy lubią czytać długie wpisy, niektórzy czytają tylko leady a nawet tylko tytuły. Dla tych zabieganych, dla wzrokowców, dla potrzebujących szybkiej, krótkiej i treściwej informacji wprowadzam tę nową zakładkę. Ciekawostki, to takie pigułki wiedzy. Coś w rodzaju eventowych fiszek 🙂 Przyda się!

 

Podsumowując: bardzo bliska mojemu sercu jest edukacja branżowa. Jako autorka programu Studium Event Management, konsultant specjalistycznych kursów i programów edukacyjnych na uczelniach wyższych, twórca autorskiego szkolenia MICE Venuee Management oraz opiekun merytoryczny czterech konferencji Event Biznes – chcę dzielić się wiedzą, inspirować i propagować branże MICE w Polsce. To moja pasja i chęć dawania czegoś od siebie. Blog prowadzę niekomercyjnie więc nie znajdziesz tu wpisów sponsorowanych. Tylko merytoryka w czystej postaci i odrobinę humoru branżowego oraz spojrzenia na niektóre sprawy z dystansu. Moim celem jest również dialog między branżą eventową a branżą hospitality, hotelarską. Widzę, że jest potrzebny, dlatego przygotowuje raport poświęcony oczekiwaniom organizatorów wydarzeń wobec obiektów i ich przedstawicieli i odwrotnie. W raporcie poczytasz też o standardach, wzorcach i trendach.

Mam nadzieję drogi czytelniku, że spodoba Ci się nowa ja i znajdziesz tu dla siebie małe co nieco <img src=" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" /> Napisz jakie są Twoje oczekiwania wobec tego bloga, o czym chcesz poczytać. Twoje zdanie jak i obecność tu są dla mnie ważne <img src=" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" />

Trendy na rok 2018 by Krzysztof Celuch

Jakie trendy i zjawiska będą dominujące w przemyśle spotkań w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy? Zagadnienie to rozwija dr Krzysztof Celuch, prezentując opracowanie „Trendy 2018 – Wiedza, Produkt, Motywacja, Wpływ”

 

Jak wynika z analizy światowych tendencji w przemyśle spotkań kluczowe w 2018 roku będzie dziesięć zjawisk.

 1. Związek doświadczenia z lokalizacją
 2. Transparentne budżetowanie spotkań
 3. Nowe strategie stowarzyszeń
 4. Biznes i wypoczynek
 5. Potrzeba wpływu
 6. Fokus na uczestnika
 7. Zmiana narzędzi i stylu pracy
 8. Wzrost inwestycji w obiekty 4-, 5-gwiazdkowe i unikatowe
 9. Najważniejsze jest „Dlaczego”
 10. Zbieżność działań organizacji publicznych i prywatnych firm

Związek doświadczenia z lokalizacją wiąże się z dwoma aspektami – budowaniem zaangażowania, a w konsekwencji przeżyć, w połączeniu z angażowanie lokalnych społeczności. Kluczowe jest jak najmocniejsze angażowanie uczestników danego projektu, które pozwoli, aby autentyczne doświadczenie zmieniało ich rolę w bohatera, odkrywcę czy tropiciela.

Transparentne budżetowanie spotkań dotyczy wszystkich interesariuszy danego projektu – dostawców, planistów, organizatorów itd. Każdy z nich jest zobowiązany do optymalizowania budżetu, co w efekcie przynosi długofalowe korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. Sytuacja gospodarcza oraz dojrzałość rynku zmierza do współpracy na zasadach partnerskich oraz otwartości w negocjacjach i ustaleniach finansowych.

Nowe strategie stowarzyszeń wynikają z faktu, że organizacje tego typu stają przed trudnym wyzwaniem, co wynika z tendencji do malejącej potrzeby zrzeszania się. Z jednej strony następuje konsolidacja tego typu organizacji, z drugiej muszą one budować ofertę, aby zatrzymać zrzeszonych członków i przyciągać nowych. Muszą otwierać się na nowe inicjatywy i działania, do których z pewnością można zaliczyć różnego rodzaju wydarzenia,

Biznes i wypoczynek, czyli tzw. bleisure to zadecydowanie powrót do łączenia wyjazdów biznesowych z wypoczynkiem, co dotyczy także optymalizacji kosztów i czasu. Organizatorzy powinni przygotować ofertę wydłużania pobytu delegatom, albo nawet wybierać na miejsce spotkań obiekty z listy atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć czy odwiedzić.

Potrzeba wpływu – w projektowaniu wydarzeń nacisk położony zostanie na znaczenie wyników i chęć wywierania wpływu, aby coś zmienić. Wspólny cel i chęć jego osiągnięcia łączy ludzi, którzy chcą być częścią rozwiązania, a nie tylko dyskusji. Jest to kolejne zjawisko, które odnieść należy do społecznej odpowiedzialnością biznesu.

Fokus na uczestnika i koncentracja na jakości doświadczenia i zwiększeniu satysfakcji łączy się z potrzebą budowania jego zaangażowania. Skracanie długości spotkań, ale wzrost budżetu przewidzianego na jednego gościa wydarzenia ma przyczynić się do na intensyfikacji jego doznań i jeszcze bardziej wpłynąć na wyraźnie już dostrzegalną potrzebę spotykania się.

Zmiana narzędzi i stylu pracy wynika przede wszystkim z rozwoju nowych technologii i ich wpływu zarówno na proces przygotowania spotkania, jak i jego realizację zmierzającą do budowania wspomnianego zaangażowania. Oznacza to zmianę formuły spotkań oraz na poziomie operacyjnym konieczność dostosowania się zespołów realizujących wydarzenia do nowych realiów i oczekiwań. Niejednokrotnie stanowić to będzie duże wyzwanie.

Wzrost inwestycji w obiekty 4-, 5-gwiazdkowe i unikatowe oznacza wzrost liczby obiektów hotelowych o wysokim i bardzo wysokim standardzie oraz niestandardowych. Wzrost podaży takich miejsc nie oznacza jednak spadku cen. Przeciwnie, prognozowany jest wzrost kosztów hotelowych, ale także modyfikacja trybu współpracy z klientami korporacyjnymi i organizatorami wydarzeń, odchodząca od pakietowanych usług w kierunki indywidualnych negocjacji.

Najważniejsze jest „dlaczego” to kolejny trend związany bezpośrednio z zaangażowaniem uczestnika. Kluczowa jest odpowiedź, jaką organizator udzieli potencjalnemu uczestnikowi na pytanie „po co”. Świadomość celów wszystkich stron zaangażowanych w spotkanie, a następnie stworzenie jak najlepszych warunków i znalezienie odpowiednich środków, aby te cele osiągnąć, to najważniejsze zadanie.

Zbieżność działań organizacji publicznych i prywatnych firm związana jest przede wszystkim z dążeniem do – wspomnianej już – optymalizacji budżetu, ale oznacza także konieczność przedefiniowania dotychczasowej wspólnej oferty. Organizatorzy międzynarodowych spotkań oczekują zróżnicowanych programów i usług, których oferta wpływa na wybór miejsca docelowego.

Dokument Trendy 2018 – Wiedza, Produkt, Motywacja, Wpływ jest efektem analizy prognoz i raportów różnych branż, obserwacji rynku, uczestnictwa w konferencjach i kongresach dotyczących bezpośrednio przemysłu spotkań, jak i dziedzin, które na tę branżę mają wpływ. Znajomość trendów, pozwala nie tylko mieć lepsze rozeznanie w branży, ale przede wszystkim tak konstruować swoją ofertę biznesową i prowadzić działania, aby uzyskiwały one przewagę konkurencyjną – mówi Krzysztof Celuch, autor raportu, prezes firmy Celuch Consulting, pełnomocnik rektora ds. współpracy z biznesem w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Możłiwośc pobrania pełnego raportu:

https://www.celuchconsulting.com/

Musisz tu być!

Meetings Week Poland 2018 – siła networkingu

Tydzień wydarzeń edukacyjnych i promocyjnych branży polskiego przemysłu spotkań

 

Meetings Week Poland to cykl konferencji i spotkań poświęconych usługom  konferencyjno-eventowym,  promującym znaczenie przemysłu spotkań w Polsce i wpierającym ten sektor usług.  Pięć dni to osiem różnych wydarzeń przygotowywanych przez wiodące stowarzyszenia branżowe. Meetings Week Poland organizowany jest po raz szósty. Do udziału w wydarzeniach organizatorzy zapraszają nie tylko przedstawicieli  z branży spotkań, ale też wszystkich obecnych i potencjalnych klientów – planistów konferencji i zleceniodawców eventów, a także media i sojuszników z instytucji otoczenia biznesowego oraz osoby odpowiadające za rozwój miast i regionów. Jest to jedyne takie wydarzenie, podczas którego można zdobyć bezcenne kontakty biznesowe i towarzyskie, zdobyć wiedzę na temat rynku przemysłu spotkań, jak i poznać trendy i nowe kierunki rozwoju branży. Aktywni uczestnicy mogą stać się wpływowymi reprezentantami swojej organizacji czy firmy w środowisku branżowym.  W tym roku organizatorzy kładą nacisk na networking, korzystając z aplikacji mobilnej będzie można umówić się na spotkanie w specjalnie przygotowanej Strefie B2B, czy na stoisku partnera.  Organizatorzy zachęcają też do inicjowania na social mediach dyskusji o problemach i wyzwaniach naszego środowiska, bo rok bieżący wprowadza wiele zmian w obowiązujących przepisach.

 

Cele Meetings Week Poland:

 • Zademonstrowanie skali branży spotkań w Polsce, jej znaczenia dla gospodarki oraz skupienie w jednym czasie osób z całego środowiska
 • Wytyczanie kierunków rozwoju i promocji turystyki biznesowej, doskonalenie kadr i wspieranie edukacji pozaformalnej w branży przemysłu spotkań
 • Wymiana opinii i prezentacja dobrych praktyk, istotnych dla przyszłości profesjonalistów odpowiadających za realizację różnego rodzaju wydarzeń, konferencji i kongresów.

 

Na program Meetings Week Poland składają się:

19 marca 2018

Konferencja: Poland Meeting Destination (Warsaw Voice),

Dokąd zmierza polski przemysł spotkań? Jaką rolę odegra w strategii rozwoju gospodarki? Czy będzie ważnym fundamentem regionalnych marek turystycznych? Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas konferencji z cyklu Poland Meetings Destination, która 19 marca otworzy Meetings Week Poland.

Podczas kilku paneli dyskusyjnych głos zabiorą między innymi przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i jej Poland Convention Bureau, lokalnych convention bureaus, środowisk samorządowych i akademickich, a także reprezentanci organizacji branżowych.

 

20 marca 2018

Konferencja:  Zalety i metody wizualizacji eventu (SBE),

Jak metoda wizualizacji pozwala budować strategie i planowanie wydarzenia
1. ZASADA TRZECH Najważniejsze w wydarzeniach to wyznaczyć sobie cel osobisty, cel zespołu i cel eventu. Znając sposoby kreowania zasady trzech twój event zawsze da Ci wiele radości, spokoju oraz opanowania w najbardziej kryzysowym momencie.

 1. METODA MAPINGU MYŚLOWEGO Poznając tę metodę organizując event zawsze będziesz pamiętać o jego wszystkich elementach.
 2. BARWY EVENTU Zanim przygotujesz wydarzenie powinieneś zrozumieć do jakiego typu ono należy i jakie elementy są konieczne by go zrealizować. Nauczysz się dobierać odpowiednie osoby do swojej roli i odnajdziesz swoje miejsce w zespole.
 3. PRZED , W TRAKCIE I PO EVENCIE Metoda budująca świadomość odpowiedzialności oraz kreatywności przy organizacji wydarzeń.

 

21 marca 2018

Konferencja: Best Practice Day  (SOIT/SITE),

Wysokie standardy prowadzenia projektów incentive travel, bezpieczeństwo wyjazdów i klientów, regulacja rynku związana z nową ustawą o imprezach turystycznych, dobre praktyki we współpracy agencji i działów zakupów, etyka w biznesie. Duża dawka najlepszych praktyk rynkowych dla agencji, dostawców i klientów.

 

22 marca 2018

Nowe regulacje w organizacji spotkań (SKKP)

XVIII Europejska Akademia Organizatorów i Planistów Konferencji i Kongresów

Rok 2018 wprowadza wiele  nowych  albo zmienionych regulacji prawnych i finansowych dla organizatorów spotkań, ale także w szerszej skali dla wszystkich polskich przedsiębiorców i temu będzie poświęcona 18-ta Akademia SKKP.

W lipcu 2018 zacznie obowiązywać nowa ustawa o imprezach turystycznych  i powiązanych usługach turystycznych, którą mogą zostać objęci organizatorzy spotkań i podróży biznesowych. Od maja 2018 musimy wdrożyć RODO, zmiany w zakresie ochrony i przetwarzania danych osobowych są duże względem tych obecnie obowiązujących przepisów. Nie będzie można domyślnie zaznaczać okienek ze zgodą na przetwarzanie danych.  Nie będzie można uzależniać pobierania gratisów od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych. Ile celów przetwarzania danych tyle klauzul informacyjnych i oddzielnych zgód. Nie będzie można  profilować klientów po takich cechach,  jak wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania czy wykonywany zawód i wysyłać im spersonalizowanych ofert. Również w roku 2018 zacznie obowiązywać certyfikacja INFARMY, program, który w roku 2017 prowadzony był przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm  Farmaceutycznych INFARMA  pilotażowo, od nowego roku będzie powszechnie obowiązujący dla wszystkich organizatorów szkoleń i konferencji dla przedstawicieli zawodów medycznych. W tym roku czekają nas również zmiany w przepisach finansowych, najprawdopodobniej od kwietnia 2018 będziemy zmuszeni mieć dwa konta bankowe – podstawowe i do VAT, Minister Finansów wprowadza „split payment”, na zasadzie dobrowolności, ale to nabywcy naszych usług będą decydować o tym jak będą nam płacić za nasze usługi, jakie mogą być tego konsekwencje ? Mamy wiele pytań i jeszcze więcej wątpliwości, zaproszeni przez SKKP eksperci wskażą najważniejsze obszary zmian, na które będziemy musieli zwrócić uwagę w naszej działalności gospodarczej.

 

22 marca 2018

Spotkanie Convention Bureaux (POT),

Spotkanie regionalnych Convention Bureaux z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.
Doroczne spotkanie polskich regionalnych convention bureaux z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej wspólnych działań oraz współpracy na najbliższy rok podczas wydarzeń takich jak targi branżowe, prezentacje, przygotowania kolejnych edycji Raportu „Przemysł  Spotkań i Wydarzeń w Polsce” oraz działania Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.
Convention Bureaux są pierwszym kontaktem dla wszystkich poszukujących informacji dotyczących możliwości organizacji spotkań w Polsce/regionie/mieście i pełnią rolę doradcy i konsultanta w zakresie możliwości konferencyjnych oferowanych na terenie kraju.

Spotkanie ma charakter zamknięty i jest dedykowane tylko dla przedstawicieli convention bureaux.

 

23 marca 2018

Future Leaders Forum Warsaw (SGTiR),

Program Future Leaders Forum został opracowany w celu zachęcenia najlepszych i najzdolniejszych studentów do rozwijania swojej kariery w przemyśle spotkań.

Program konferencji oparty jest na całodziennych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów z dziedziny turystyki biznesowej z całego świata. Future Leaders Forum daje studentom unikalną okazję do zawarcia nowych znajomości w branży spotkań oraz zwiększenia wiedzy z perspektywy globalnej. Co roku międzynarodowi profesjonaliści dzielą się swoją wiedzą z zakresu możliwości jakie daje ta branża i pomagają wejść w fascynujący świat turystyki biznesowej.

Ponad 90% studentów, którzy wzięli udział w wydarzeniu stwierdziło, że po konferencji są bardziej skłonni podjąć pracę w przemyśle spotkań.

IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw 2018 jest już XIII edycją tego wydarzenia w Polsce. Poszczególne panele konferencji zostały przygotowane tak, aby dać studentom ogólną wiedzę na temat przemysłu spotkań oraz przedstawić możliwości rozwoju kariery w tej dziedzinie. Sesje tematyczne mają za zadanie również motywować uczestników, inspirować oraz wyjaśnić cele umiejętnego networkingu, który jest ważnym elementem każdej branży. Podczas specjalnej sesji round-table discussion studenci spotykają z wybranymi ekspertami danego segmentu przemysłu spotkań w mniejszych grupach, dzięki czemu mają unikalną szansę do bezpośredniej rozmowy z profesjonalistami z całego świata i zadania im bardziej szczegółowych pytań.
Dodatkowo w ramach programu Future Leaders Forum organizowany jest konkurs IMEX Univeristy Challenge sponsorowany przez sieć hoteli Marriott. Konkurs ten umożliwia studentom wykazanie się swoją kreatywnością w planowaniu wydarzeń. Nagrodą dla zwycięzców każdego z półfinałów University Challenge jest udział w największych targach przemysłu spotkań IMEX we Frankfurcie, gdzie wybrani studenci prezentują swoje propozycje. Nagrodą główną jest udział w konferencji MPI World Educational Congress.

 

23 marca 2018

Forum Obiektów (MPI Poland), 

JEDEN DZIEŃ – WIELE PUNKTÓW WIDZENIA

Dynamiczne wydarzenie edukacyjno-motywacyjne dla hotelarzy i reprezentantów centrów konferencyjnych. Nowoczesna formuła oparta na ONE-MAN SHOWS (krótkie wystąpienia autorskie praktyków branży) i TIME-OUT SESSIONS (Kilku mówców i 5 min na przedstawienie swojej perspektywy). Prezentacja CASE STUDIES obiektów nominowanych do MP Power Awards. Wszystko to z DUMĄ z bycia częścią branży obiektów!

 

 

 

23 marca 2018

Gala MP Power Awards (Meetingplanner.pl)

Meeting Planner Power Awards jest pierwszym konkursem poświęconym branży eventowej i poszukującym najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży.
Zadaniem MP Power Awards poprzez wyróżnienie najlepszych projektów i pokazanie ich efektów jest promocja profesjonalizmu branży eventowej oraz budowanie świadomości wartości narzędzi z jej zakresu. Długofalowo celem konkursu jest także podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami.
Założeniem organizatorów MP Power Awards jest także integracja branży oraz budowanie platformy komunikacji pomiędzy tworzącymi ją sektorami. MP Power Awards tworzą: MP Power Projekt, MP Power Venue, MP Power 12. MP Power Produkt Konkursem towarzyszącym MP Power Awards jest Kreatywny Roku Branży Eventowej

 

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce,

Stowarzyszenie Branży Eventowej,

Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel,

Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań MPI Poland,

The Warsaw Voice,

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji,

Meetingplanner.pl

SITE Poland.

 

Stowarzyszenie – Koordynator Meetings Week Poland 2018

Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” (SKKP)

Pl. Powstańców Warszawy 2 pok. A19, 00-030 Warszawa

e-mail:  koordynator@meetingsweek.pl ;  biuro@skkp.org.pl

Jak pobić Rekord Guinnessa na evencie?

Dziś mam dla Was prawdziwą eventową inspirację. Eventowe Rekordy Polski, a także o Rekordy Guinnessa… Zastanowimy się jak te zabawy mogą ukoloryzować program Waszej imprezy firmowej i jakie emocje mogą na takim evencie towarzyszyć naszym gościom. Przed Wami Paweł Chwalibóg i jego niesamowity zespół z Biura Rekordów z Poznania – Basia, Janina i Klaudia. Dziś mamy […]

Artykuł Jak pobić Rekord Guinnessa na evencie? pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Czy potrzebne Ci Ubezpieczenie Eventu? – Podcast Eventowej Blogerki

Pożar, zalanie, awaria, zniszczenie, złamanie nogi uczestnika, śmierć na evencie – to tylko kilka z wypadków, które niespodziewanie mogą dopaść organizatora wydarzeń…. Dziś w podcaście rozmawiam z Pawłem Ochwatem – brokerem ubezpieczeniowym, na temat ubezpieczenia eventu. Wszystko o OC organizatora imprez, OC najemcy, i innych zdarzeń, które mogą mieć miejsce. Materiał absolutnie warty  przesłuchania.

Nikt tego nie planuje. Osobiście miałam już kilka przypadków, gdy stało się coś nie zaplanowanego na moim wydarzeniu i mogły być z tego grubsze konsekwencje. Miałam kilka razy dewastację pokoi hotelowych. Zabrudzone, zniszczone pokoje podczas inspekcji miały dziury w ścianach albo zniszczenia, które na kilka tygodni wyłączały pokój hotelowy z użytku. Wina zwykle leżała po stronie gości / moich klientów – ale czy zawsze to oni ponosili odpowiedzialność? Polemika dyskusyjna – ale wyjść z twarzą trzeba zawsze. Czasem wizja utraty klienta jest silniejsza niż koszt jakiejkolwiek dewastacji, prawda?

Ubezpieczenie eventu – fanaberia czy konieczność?

Wymieniać mogę dalej – miałam stłuczenie szyby w obiekcie zabytkowym podczas montaży. Mój ulubiony DJ opowiadał mi jak rozlał mu jeden z gości eventu piwo na DJ’kę i miał straty. Słyszałam o przypadku zniszczenia obiektu zabytkowego i grubych odszkodowaniach jakie wnosili wynajmujący lokację. Odpukać pogoda mi dotychczas odpuszczała, a wypadki ludzkie na razie mnie omijają… Przypadków tych jest jednak w życiu każdego eventowca kilka. Ciekawi mnie co się przydarzyło u Was i jak to się skończyło… Napiszcie proszę w komentarzu zdarzenie – podzielcie się swoją historią. Może to zwiększy naszą świadomość i poczucie że po prostu trzeba się ubezpieczać.

To nie przedłużając…po dłuższej przerwie – zapraszam Was do trzeciego odcinka podcastu. Liczę, że ten materiał okaże się dla Was wartościowy i podzielicie się swoimi przygodami, które dotknęły Was na wydarzeniach.

W tym odcinku:

 • Dlaczego warto znać zagrożenia jakie czekają na naszych eventach?
 • Jak rozwijać świadomość eventową i mieć dobre wsparcie w zakresie ubezpieczeń?
 • Dlaczego warto ubezpieczać się u brokera a nie agenta? Co da Ci ta wiedza?
 • Dlaczego warto zainwestować w roczne ubezpieczenie?
 • Jakie przypadki mogą Cię spotkać o których nawet nie pomyślałeś? Praktyczne porady już od ręki!

Życzę Wam eventów bez punktów zapalnych i żadnych wypadków!
Aga

Ps. a w ostatnich podcastach mogliśmy zasięgnąć wiedzy o teambuildingach i o krótkim wstępniaku podcasterskim. Zapraszam!

Artykuł Czy potrzebne Ci Ubezpieczenie Eventu? – Podcast Eventowej Blogerki pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Accor Hotels rekrutuje stażystów – oferta na styczeń 2017

Wiem, że o specjalistów z branży eventowej jest coraz trudniej. Kilka dni temu napisała do mnie Grupa Orbis – Accor Hotels, którzy szukają stażystów od zaraz na płatne praktyki w swoich hotelach w eventach i w PR. W ślad za tą potrzebą uruchamiam na blogu nową kategorię PRACA.

Liczę że pozwoli to wielu z Was odnaleźć swoje wymarzone stanowisko i sprawi że będziecie tu zaglądać częściej. Powodzenia Kochani!

Poszukujemy osoby do pracy przy organizacji eventów oraz do wsparcia działań PR – owych w Grupie Hotelowej Orbis –  Accor Hotels Europa Wschodnia.

WYMAGANIA:

 • Umiejętność pracy pod presją czasu
 • Umiejętność redagowania tekstów
 • Dyspozycyjność
 • Komunikatywność
 • Otwartość
 • Elastyczność
 • Kreatywność
 • Biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
 • Znajomość programów pakietu Office: Word, Excel, Power Point
 • Mile widziane doświadczenie przy organizacji eventów/konferencji prasowych
 • Umiejętności logistyczne

OFERUJEMY:

 • Roczny, płatny staż
 • Zdobycie doświadczenia i umiejętności w organizacji eventów oraz działaniach PR-owych
 • Współpracę z Agencjami PR
 • Pracę w dynamicznym zespole

Osoby zainteresowane proszę o przesyłanie CV na adres: Agnieszka.KALINOWSKA@accor.com

A jak nie zaglądałeś do ostatnich wpisów to zapraszam do: Relacji z Forum Branży Eventowej oraz moje podsumowanie roku 2017. A w najbliższym czasie pojawi się wpis o trendach z wypowiedziami autorytetów branży do którego już podjęłam przygotowania. Planuję go wrzucić we wtorek 23.01. No i mam w zakamarkach prawie skończonego podcasta – odcinek 3-ci – tym razem o ubezpieczeniach. Planuję też go wypuścić w niedalekiej przyszłości. Zaglądajcie i wypatrujcie.

Uściski i powodzenia w wysypie briefów.
Aga – Eventowa Blogerka

ps: Agencje eventowe – chcące wrzucić swoje ogłoszenie – proszę o maila aga@eventowablogerka.pl. a aplikujących proszę aby zgłaszali się już ze swoimi CV bezpośrednio do pracowdawców.

Artykuł Accor Hotels rekrutuje stażystów – oferta na styczeń 2017 pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Forum Branży Eventowej 2017 – relacja

 

Na tegoroczne Forum Branży Eventowej przyjechałam z wielką ciekawością i wielką ochotą na porcję świeżego kontentu eventowego. To co miałam w pamięci to zaledwie początki –ostatnie FBE na którym gościłam było pierwszą edycją. A dziś? Jak było, jak jest? Sprawdźmy.

 

Na Forum Branży Eventowej – masa przeróżności

Blisko 1.700 profesjonalistów branży eventowej na Marsa 56C w Warszawie, w Centrum Targowo-Kongresowym miało okazję zajrzeć do aż 160 dostawców, na powierzchni 4 000 m2. To pierwsza zmiana in plus, która od razu zwróciła moją uwagę względem lat ubiegłych. Targi FBE się rozrosły, wpisały się na stałe w wydarzenia branży eventowej i przyciągają uwagę coraz więcej gości. Stoiska zachęcały do brania udziału w animacjach, konkursach, rozmowach z wystawcami i działo się na tyle dużo, że można było zgubić ten dzień szybciutko, nie odwiedzając wszystkich partnerów.

Na stoisku M-Sound spędziłam dobre 2h szkoląc się z nowości multimedialnych i tego co można dziś zrobić przy względnie niskim nakładzie finansowym. Ujęła mnie ich elastyczność oraz to w z jaką lekkością rozmawiają o możliwościach zastosowań multimedialnych scenografii w praktycznie każdych warunkach. Notabene to ich diody z szachownicą królowały nad sceną główną FBE.

Na przeróżnych stoiskach można było zakosztować emocji z symulatorów wirtualnej rzeczywistości oraz innych rozwiązań „na czasie”. White Kanga przygotowała projekt Avatara z którym po założeniu okularów można było wejść w interakcję. To było bardzo interesujące. Znalazłam dużo pyszności w poczęstunkach wiodących firm cateringowych a w prawdziwy zachwyt wprawiał mnie tort bezowy w Royal Catering. (polecam go kiedyś zakosztować).

Iście sielski klimat wprowadzało stoisko Farmy Makedońskiej z przepysznym „dżemem ze świni” (smalczykiem), pastami na kanapeczki, naleśnikami i porcjami dobrych inspirujących rozmów o tym co można zrobić na miejscu. Różnorodność oferty eventowej była przeogromna i każdy kto tu zajrzał na pewno znalazł to po co przyszedł.

Panele i wykłady na scenie

Tegoroczna edycja FBE poświęcona była planowaniu, budżetowaniu, komunikacji i promocji eventów, a także ich targetowaniu. Pojawiła się również tematyka związana z eventami dla marek terytorialnych.  Z niewielu paneli skorzystałam, ale słyszałam opinie, że wartość merytoryczna była zadowalająca zaś uczestnicy jak widać na zdjęciach bardzo licznie brali w nich udział. Do odsłuchiwania wykładów jak co roku zastosowano słuchawki.

Dodatkowe atrakcje targów FBE

W trakcie FBE 2018 poza częścią merytoryczną i biznesową odbyło się wiele pokazów artystycznych, konkursów i loterii, a także niezwykle emocjonująca gra miejska. Nowością tegorocznej edycji był konkurs Hashtag FBE 2018. Podobno odbyła się także giełda pracy branży eventowej – co było inauguracją wyróżniającą tę edycję FBE.

 Forum już po raz trzeci towarzyszył prestiżowy konkurs Top Event. Zwyciężyły następujące projekty:

 • I miejsce: Poland Business Run, zgłoszony przez Fundacja Poland Business Run
 • II miejsce: Alchemia Światła 2017, zgłoszony przez Tauron Dystrybucja SA
 • III miejsce: 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie, zgłoszony przez Berm Sp. z o.o. Sp. k.

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!

Co dalej?

Wydarzenie FBE będzie z pewnością kontynuowane z dbałością o szczegóły i jakość – jak podkreśla Agnieszka Huszczyńska prezes Evential Sp. z o.o., organizatora wydarzenia:

„Celem Forum Branży Eventowej jest integracja branży, prezentacja poważnych i cennych treści merytorycznych oraz przedstawienie innowacyjnych i godnych rekomendacji propozycji dostawców. Dlatego nie przewidujemy wzrostu powierzchniowego i zwiększenia rozmiarów Strefy Dostawców, a jedynie planujemy nadal inwestować w podnoszenie jakości i atrakcyjności całego wydarzenia. Mam też nadzieję, że nasz blog oraz katalog on-line pozwolą na to by FBE było cennym źródłem informacji przez cały rok i skupiało wokół siebie branżową społeczność”.

I oby tak dalej. Warto było się tam pojawić, zaczerpnąć trochę „eventowego powietrza”, spotkać Was, uściskać partnerów z którymi widuję się na realizacjach. Dziękuję wszystkim za ciepłe przywitania i liczne rozmowy.  Eventowa Blogerka była patronem branżowym tegorocznych targów FBE.

Pozdrawiam ciepło

Aga

Partnerem strategicznym wydarzenia było: Global Expo, operator nowopowstającego obiektu na warszawskim Żeraniu.

Patronatem wydarzenie objęły: Warsaw Convention Bureau – Warszawska Organizacja Turystyczna oraz Polskie Stowarzyszenie Marketingu. Patronatem branżowym FBE objęły natomiast: Eventowa Blogerka, Stowarzyszenie Branży Eventowej, OOH Event, MICE Poland, Meetingplanner.pl, Think MICE oraz Świat Eventów.

Partnerami Merytorycznymi zostali: Akademia Rekomendacji, Adventure Warsaw, Connectto, Deli Catering i Colors of Design. Partnerami technicznym edycji 2018 byli: Focus Light Team, GMB Prolight, GMB Prosound, M-Sound Multimedia, Gastro Magic Wypożyczalnia. MyEvent, Eventroom, Viva System, Digital Knowledge Village, Moc&Art Group, Urbanflavour.pl. Oficjalny Katalog Forum Branży Eventowej 2018 wydał OOH Event. www.forumevential.pl

Ps. Zajrzałeś już do mojego podsumowania za rok 2017?

Artykuł Forum Branży Eventowej 2017 – relacja pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Zapisz się na newsletter

Podaj swój adres email i otrzymuj biuletyn MeetingsPoland.pl

Zapisz

Twój adres email jest w 1000ezpieczny. My też nie lubimy SPAMu.

Firma

Joanna Waszkiewicz

Joanna Waszkiewicz

wydawca, prezes zarządu

Marta Kaczorowska

Marta Kaczorowska

koordynator wydawniczy

Michał Ciesieński

Michał Ciesieński

grafik

Bartłomiej Waszkiewicz

Bartłomiej Waszkiewicz

manager projektu

Kim jesteśmy

Misją Meetings Poland jest działanie na rzecz rozwoju branży spotkań w Polsce. Dokładamy starań aby aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzowania wiedzy, współtworzenia standardów oraz dostarczania informacji. Od 1997 roku wydajemy Katalog MeetingsPoland.pl

Nasze narzędzia

Rekomendujemy kompletny zestaw promocyjno-sprzedażowy dla rynku spotkań: Katalog MeetingsPoland.pl – platforma prezentacji obiektu w prestiżowym wydawnictwie, wyszukiwarka meetingspoland.pl oraz serwis transakcyjny meeting.pl. Działamy kompleksowo!

Rekomendacje, raporty

Redakcja Katalogu MeetingsPoland.pl publikuje corocznie raport TopTEN – ideą rankingu jest wskazywanie miejsc atrakcyjnych dla poszczególnych grup klientów. Zapraszamy do współtworzenia analiz i raportów!

Dane kontaktowe:

Meetings Poland Sp. z o.o.

ul. Słomińskiego 19 lok. 21
00-195 Warszawa

tel. +48 22 810 86 89, 87 428 49 95
e-mail: meetings@meetingspoland.pl
NIP: 113 280 97 33