Trafiaj do celu

 • 30.000 odbiorców
 • połączony z systemem zakupu konferencji meeting.pl
 • 4 języki: PL RU DE ENG
 • B2B – trafia do zleceniodawców spotkań
 • dystrybuowany na imprezach branżowych
 • wydawany od 1997 roku w 10.000 egz.
 • prezentuje ranking TopTen

Pobierz PDF

OBIEKTY KONFERENCYJNE

Największa baza danych obiektów konferencyjnych na rynku. Tutaj znajdziesz obiekt na swój event.

ORGANIZATORZY

PCO, event managerowie, organizatorzy spotkań. Znajdź partnera wspierającego proces tworzenia spotkania.

Dostawcy

Prezentujemy dostawców technologii, gadżetów, elementów niezbędnych do organizacji wydarzeń. Bez względu na charakter spotkania…

Stowarzyszenia

Polska branża Mice w pigułce. Gdzie znaleźć wsparcie na rynku spotkań. Bez względu na to po której stronie gry jesteś.

KATALOG OBIEKTÓW I USŁUG KONFERENCYJNYCH

to narzędzie pracy zleceniodawców spotkań

Event News

Fajerwerki i Wybuchowa Sztuka Cai Guo-Qiang

Wiesz jak powstały Fajerwerki? Otóż 1000 lat temu Chińczycy wynaleźli proch. Wynaleźli go przypadkiem – w poszukiwaniu eliksiru do nieśmiertelności. Zdziwili się, gdy testowane lekarstwo nagle zrobiło im wielkie „BUM”. Nazwano je „ognistym lekiem”. Z czasem zaczęto go stosować podczas świąt i happeningów. Taka oto wygląda krótka historia fajerwerków. Jak można z Fajerwerek zrobić prawdziwą […]

Artykuł Fajerwerki i Wybuchowa Sztuka Cai Guo-Qiang pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Alkohol na evencie ? Wszystko na temat w wywiadzie z firmą CEDC

Dziś porozmawiamy o alkoholach na eventach. Firma CEDC w składzie Hubert Sypuła i Piotr Delęgowski zgodzili się dziś opowiedzieć o kuluarach całego procesu zamawiania alkoholu na event. Serdecznie Was zapraszam na dużą porcję inspiracji. Eventowa Blogerka: Czy branża eventowa ma szansę na rozwój w temacie zakupu alkoholu bezpośrednio od dystrybutora? Hubert: Ten temat w Polsce […]

Artykuł Alkohol na evencie ? Wszystko na temat w wywiadzie z firmą CEDC pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Co zawiera dobra oferta eventowa i incentive?

Dziś będzie pikantna dawka o ofertach w eventach, projektach incentive, czy marketingowych. W każdej naszej prezentacji, którą robimy zastanawiamy się, co można zrobić lepiej, co dodać, jak przygotować lepiej… Oczywiście chodzi o to, aby klient wybrał właśnie nas. Opakowanie towaru, który sprzedajemy, jest kluczowe w kontekście walki o brief – zwłaszcza, gdy klient nie dopuszcza […]

Artykuł Co zawiera dobra oferta eventowa i incentive? pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

5 powodów, dla których wybiorę się na Meetings Week Poland 2018

Marzec obfituje w bardzo ciekawe branżowe spotkania. Warto wygospodarować trochę czasu i pojawić się chociaż na kilku z nich. To będzie dobrze zainwestowany czas – gwarantuję. Zobacz co przed nami w nadchodzącym czasie i rezerwuj czas w kalendarzu.

Zanim o tym co przed nami, tym wszystkim, którzy interesują się głównie incentive polecam wydarzenie Meet The Bidder. Wczoraj miała miejsce 21 edycja tego wydarzenia, a na ten rok organizatorzy zaplanowali już 2 kolejne:
27th June 2018 – Meet The Bidder 4th CvB Summit – 27 czerwca 2018
21st November 2018 Meet The Bidder Grand Edition – 21 listopada 2018

„Meet The Bidder”, z wydarzenia na wydarzenie rośnie w siłę. Mimo gorącego sezonu w branży oraz wielu nakładających się na siebie czasowo wydarzeń branżowych organizatorom udaje się zgromadzić jednego dnia czołowych organizatorów wyjazdów MICE, wyjazdów szytych na miarę i luxury travel w  Polsce. Czym jest MTB? To cyklicznie wydarzenia poświęcone branży MICE. Odbywają się w Warszawie kilka razy w roku. Podczas tych jednodniowych warsztatów Polscy organizatorzy wyjazdów zagranicznych mogą spotkać się z dostawcami usług MICE – w tym biur DMC (Destination Management Companies), hoteli, biur promocji krajów, miast czy regionów czy Convention Bureaux z całego świata. Zobaczcie relację z przedostatniej, listopadowej edycji.

Tak, jestem fanką branżowych spotkań. Dlaczego? Z kilku powodów: merytoryczne wykłady, inspirujący mówcy, networking i możliwośc poznania osobiście znakomitych osobistości branży i nawiązania spektakularnych kontaktów. Wystarczy odrobina zaangażowania, otwartego umysłu i chęci do rozmów. Te wszystkie możliwości daje nam cały najbliższy tydzień. Dlaczego? Bo przed nami Meetings Week Poland 2018  To najważniejszy tydzień branżowy jaki ma miejsce w ciągu roku. Ideą Meetings Week Poland (MWP) jest promocja i profesjonalizacja przemysłu spotkań, sektora gospodarki określanego również jako turystyka biznesowa oraz branża spotkań i wydarzeń. W tym roku to już 6 edycja! Zobaczcie podsumowanie z zeszłego roku:

Mam nadzieję, że znacie to wydarzenie oraz będziecie tam w wybranym przez siebie dniu lub dniach. Jeżeli jeszcze ktoś się waha, lub nie dokonał rejestracji, to poniżej 5 powodów, dla których moim zdaniem warto uczestniczyć w Meetings Week Poland 2018.

5 dni maksymalnej dawki energii, merytoryki i obecności wspaniałych ludzi.

Meetings Week Poland to największe wydarzenie branżowe, największe gdyż trwa aż 5 dni i skupia grubo ponad 1000 uczestników. Przez pięć dni organizatorzy zapraszają na konferencje, szkolenia i warsztaty, które służyć mają pogłębianiu wiedzy, wymianie opinii i nawiązywaniu relacji biznesowych. Tematyka spotkań jest bardzo szeroka i każdy znajdzie tu coś dla siebie, od tematów gospodarczo – politycznych dotyczących turystyki biznesowej w Polsce, po elementy produkcyjne i techniczne wydarzeń eventowych, przez tematy motywacyjno – biznesowe w obszarze incentive travel czy prawne dotyczące interpretacji przepisów czy ustaw. Nie zabraknie też tematów bliskich hotelarzom oraz młodym liderom branży MICE. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Program jest bardzo różnorodny, ciekawy i inspirujący.

Cała branża w 1 miejscu

Przedsięwzięcie powstało w wyniku porozumienia czterech stowarzyszeń branżowych: MPI Poland, Stowarzyszenia Branży Eventowej, Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce”, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel. Do grona współorganizatorów dołączyli Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, The Warsaw Voice, MeetingPlanner.pl oraz SITE Poland. To kluczowe organizacje branży MICE. Dosłownie wszyscy w 1 miejscu.

Ludzie

Program i merytoryka są ważne ale najważniejsi są ludzie – to oni tworzą branże, są osobowościami, stanowią o jej charakterze i kształcie. Podczas tego tygodnia będą wszyscy, wszyscy najważniejsi. Będzie można z nimi porozmawiać, napić się kawy, wymienić spostrzeżeniami i wizytówkami też 🙂 będzie można nawiązać wiele ciekawych kontaktów i posłuchać doświadczeń nie tylko z Polski ale i ze świata.

Różnorodność programowa, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.


PONIEDZIAŁEK:
Meetings Week Poland tradycyjnie już rozpocznie konferencja Poland Meetings Destination, podczas której poruszone zostaną zagadnienia dotyczące pozycji i promocji Polski jako destynacji biznesowej oraz wymiar gospodarczy przemysłu spotkań. Podczas kilku paneli dyskusyjnych głos zabiorą między innymi przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i jej Poland Convention Bureau, lokalnych convention bureau, środowisk samorządowych i akademickich, a także reprezentanci organizacji branżowych.  Debaty przygotowane przez organizatorów poruszą tematy tj: Przemysł spotkań czyli katalizator rozwoju czy Jak finansować rozwój krajowego i lokalnego produktu turystycznego? Mateusz Czerwiński, dyrektor, Warsaw Convention Bureau przedstawi prezentację dotyczącą współpracy lokalnych przedsiębiorców z jednostkami administracyjnymi: Kongres z 30.000 uczestników w Warszawie czyli bez współpracy ani rusz.  Organizatorem tego dnia jest The Warsaw Voice Multimedia Platform 

WTOREK: Drugiego dnia dowiesz się jak metoda wizualizacji pozwala budować strategie i planowanie wydarzenia. Ten dzień organizuje Stowarzyszenie Branży Eventowej, o czym usłyszysz? ZASADA TRZECH Najważniejsze w wydarzeniach to wyznaczyć sobie cel osobisty, cel zespołu i cel eventu. Znając sposoby kreowania zasady trzech twój event zawsze da Ci wiele radości, spokoju oraz opanowania w najbardziej kryzysowym momencie. METODA MAPINGU MYŚLOWEGO Poznając tę metodę organizując event zawsze będziesz pamiętać o jego wszystkich elementach. BARWY EVENTU Zanim przygotujesz wydarzenie powinieneś zrozumieć do jakiego typu ono należy i jakie elementy są konieczne by go zrealizować. Nauczysz się dobierać odpowiednie osoby do swojej roli i odnajdziesz swoje miejsce w zespole. PRZED , W TRAKCIE I PO EVENCIE Metoda budująca świadomość odpowiedzialności oraz kreatywności przy organizacji wydarzeń. Gościem specjalnym tego dnia będzie Czesław Mozil.

ŚRODA: to dzień organizowany przez Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel oraz Society for Incentive Travel Exellence. Tematem tego dnia będą wysokie standardy prowadzenia projektów incentive travel, etyka w biznesie, regulacja rynku związana z nową ustawą o imprezach turystycznych, dobre praktyki we współpracy agencji i działów zakupów oraz bezpieczeństwo wyjazdów i klientów. Jakie dokładnie pojawią się tematy?

 • Jakie zmiany i konsekwencje dla organizatorów wprowadza nowa ustawa o imprezach turystycznych?
 • Jakie sankcje grożą firmom za działania niezgodne z Ustawą?
 • Na czym polega zabezpieczenie w postaci gwarancji ubezpieczeniowej (I filar) oraz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (II filar)?
 • Na co klient powinien zwracać uwagę dokonując wyboru agencji?
 • Jak efektywnie współpracować na linii klient-agencja?
 • Jak przeprowadzić przetarg, aby uzyskać wartościowe, rzetelne i kreatywne oferty?
 • Jak przygotować się na różne zagrożenia i na nie reagować np. zamachy terrorystyczne, napady, drobne kradzieże, różnice kulturowe, choroby, szczepienia.

CZWARTEKto temat m.in. RODO. Organizatorem tego dnia jest Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce. Rok 2018 wprowadza wiele  nowych  albo zmienionych regulacji prawnych i finansowych dla organizatorów spotkań, ale także w szerszej skali dla wszystkich polskich przedsiębiorców. W lipcu 2018 zacznie obowiązywać nowa ustawa o imprezach turystycznych  i powiązanych usługach turystycznych, którą mogą zostać objęci organizatorzy spotkań i podróży biznesowych. Od maja 2018 musimy wdrożyć RODO, zmiany w zakresie ochrony i przetwarzania danych osobowych są duże względem tych obecnie obowiązujących przepisów. Nie będzie można domyślnie zaznaczać okienek ze zgodą na przetwarzanie danych.  Nie będzie można uzależniać pobierania gratisów od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych. Ile celów przetwarzania danych tyle klauzul informacyjnych i oddzielnych zgód. Nie będzie można  profilować klientów po takich cechach,  jak wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania czy wykonywany zawód i wysyłać im spersonalizowanych ofert. Również w roku 2018 zacznie obowiązywać certyfikacja INFARMY, program, który w roku 2017 prowadzony był przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm  Farmaceutycznych INFARMA  pilotażowo, od nowego roku będzie powszechnie obowiązujący dla wszystkich organizatorów szkoleń i konferencji dla przedstawicieli zawodów medycznych. W przyszłym roku czekają nas również zmiany w przepisach finansowych, najprawdopodobniej od kwietnia 2018 będziemy zmuszeni mieć dwa konta bankowe – podstawowe i do VAT, Minister Finansów wprowadza „split payment”, na zasadzie dobrowolności, ale to nabywcy naszych usług będą decydować o tym jak będą nam płacić za nasze usługi, jakie mogą być tego konsekwencje ? Mamy wiele pytań i jeszcze więcej wątpliwości, zaproszeni przez SKKP eksperci wskażą najważniejsze obszary zmian, na które będziemy musieli zwrócić uwagę w naszej działalności gospodarczej.

Tego dnia odbędzie się również Spotkanie Convention Bureaux (POT) czyli spotkanie regionalnych Convention Bureaux z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej. Doroczne spotkanie polskich regionalnych convention bureaux z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej wspólnych działań oraz współpracy na najbliższy rok podczas wydarzeń takich jak targi branżowe, prezentacje, przygotowania kolejnych edycji Raportu „Przemysł  Spotkań i Wydarzeń w Polsce” oraz działania Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Convention Bureaux są pierwszym kontaktem dla wszystkich poszukujących informacji dotyczących możliwości organizacji spotkań w Polsce/regionie/mieście i pełnią rolę doradcy i konsultanta w zakresie możliwości konferencyjnych oferowanych na terenie kraju. Spotkanie ma charakter zamknięty i jest dedykowane tylko dla przedstawicieli convention bureaux.

PIĄTEK: to aż trzy wydarzenia 1 dnia

FORUM OBIEKTÓW, organizowane przez MPI Poland Chapter oraz Z-factor. To dzień pod hasłem: JEDEN DZIEŃ – WIELE PUNKTÓW WIDZENIA. Dynamiczne wydarzenie edukacyjno-motywacyjne dla hotelarzy i reprezentantów centrów konferencyjnych. Nowoczesna formuła oparta na ONE-MAN SHOWS (krótkie wystąpienia autorskie praktyków branży) i TIME-OUT SESSIONS (Kilku mówców i 5 min na przedstawienie swojej perspektywy). Prezentacja CASE STUDIES obiektów nominowanych do MP Power Awards. Wszystko to z DUMĄ z bycia częścią branży obiektów!

IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw 2018 jest już XIII edycją tego wydarzenia w Polsce. Poszczególne panele konferencji zostały przygotowane tak, aby dać studentom ogólną wiedzę na temat przemysłu spotkań oraz przedstawić możliwości rozwoju kariery w tej dziedzinie. Sesje tematyczne mają za zadanie również motywować uczestników, inspirować oraz wyjaśnić cele umiejętnego networkingu, który jest ważnym elementem każdej branży. Podczas specjalnej sesji round-table discussion studenci spotykają z wybranymi ekspertami danego segmentu przemysłu spotkań w mniejszych grupach, dzięki czemu mają unikalną szansę do bezpośredniej rozmowy z profesjonalistami z całego świata i zadania im bardziej szczegółowych pytań. Dodatkowo w ramach programu Future Leaders Forum organizowany jest konkurs IMEX Univeristy Challenge sponsorowany przez sieć hoteli Marriott. Konkurs ten umożliwia studentom wykazanie się swoją kreatywnością w planowaniu wydarzeń. Nagrodą dla zwycięzców każdego z półfinałów University Challenge jest udział w największych targach przemysłu spotkań IMEX we Frankfurcie, gdzie wybrani studenci prezentują swoje propozycje. Nagrodą główną jest udział w konferencji MPI World Educational Congress.

i na koniec finał finałów 🙂 czyli Gala MP Power Awards, której organizatorem jest portal  Meetingplanner.pl

Meeting Planner Power Awards jest pierwszym konkursem poświęconym branży eventowej i poszukującym najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży.
Zadaniem MP Power Awards poprzez wyróżnienie najlepszych projektów i pokazanie ich efektów jest promocja profesjonalizmu branży eventowej oraz budowanie świadomości wartości narzędzi z jej zakresu. Długofalowo celem konkursu jest także podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami.
Założeniem organizatorów MP Power Awards jest także integracja branży oraz budowanie platformy komunikacji pomiędzy tworzącymi ją sektorami. MP Power Awards tworzą: MP Power Projekt, MP Power Venue, MP Power 12. MP Power Produkt Konkursem towarzyszącym MP Power Awards jest Kreatywny Roku Branży Eventowej. W tym roku mam zaszczyt znaleźć się wśród nominowanych osobistości w MP POWER AWARDS, POWER 12 w kategorii OPEN 🙂 Trzymajcie kciuki!

Czyli jak widać – nudy nie ma 🙂 Pełen i szczegółowy PROGRAM o TU

Ostatnim powodem, który zachęca do uczestnictwa w Meetings Week Poland 2018 jest:

Atrakcyjna cena


Nie lubię przepłacać dlatego cena tego wydarzenia była dla mnie od początku istotna. I uważam, że jak na taki zastrzyk merytoryki to cena jest bardzo przystępna a już najbardziej opłaca się wykupić Meetings Week Pass – czyli dostęp do całego tygodnia. Nie wszystkie wydarzenia są płatne ale na wszystkie obowiązuje rejestracja. Nie czekajcie i się REJESTRUJCIE o TUhttp://meetingsweek.pl/rejestracja

 

Mam nadzieję, że Was przekonałam i że spotkamy się w przyszłym tygodniu w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Nie zapomnijcie 19-23.03.2018
To jest naprawdę najlepszy tydzień jaki może Wam dać branża spotkań i najwięcej co możecie z niej merytorycznego wynieść. To co – z kim się widzę? I który dzień wydaje się wam najbardziej ciekawy?

Flash mob na evencie

Flash moby z założenia polegały na pozornie spontanicznym zgromadzeniu ludzi wykonujących określone, nieraz niczym nieuzasadnione dla obserwatorów działanie. Zaskakiwały, zachwycały, przekształcały codzienność poprzez niezwykłą i inspirującą niespodziankę, którą każdy mógł cieszyć się i długo wspominać. Popularność „błyskawicznego tłumu” szybko stała się atrakcją eventową, a pierwotne założenie ewoluowało – zaczęto je wykorzystywać jako elementy kampanii reklamowych […]

Artykuł Flash mob na evencie pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Poznaj Efektywne Narzędzia w Eventach!

Jakie znasz narzędzia w eventach? Czy poprawiają Twoją efektywność w prowadzeniu projektów? Które z nich lubisz, a z których niekoniecznie? Kocham programy, które oszczędzają mój czas, koncentrują mnie na robocie do wykonania i wyłączają rozpraszacze. Śledzę zatem to, co jest godnego na sieci, przyswajam to o czym mówią moje autorytety. Sprawdzam… co na mnie działa. Być może, z […]

Artykuł Poznaj Efektywne Narzędzia w Eventach! pochodzi z serwisu Eventowa Blogerka.

Czas na pobudkę – strefaMICE.pl budzi się do życia… na nowo :)

W życiu bywają lepsze i gorsze dni. Czasem rzeczywistość nie do końca układa się tak jak byśmy tego chcieli.  Zbieg różnych okoliczności, przeładowanie psychiczne różnymi tematami, musi mieć gdzieś swoje ujście. Rok 2017 był dla mnie trudny, nie był zły ale emocjonalnie mnie wypompował. Aby poukładać swoje sprawy w kwietniu 2017 postanowiłam, że na pewien czas muszę odpuścić i zrezygnować z moich dwóch branżowych miłości, czyli SBE Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz bloga StrefaMICE.pl. Na blogu po prostu przestałam pisać, ale byłam obecna na łamach branżowej prasy m.in w Hotel Biznes  czy w Event Management oraz na licznych branżowych konferencjach jako prelegent lub panelistka. Kadencja zarządu SBE kończyła się natomiast dopiero w grudniu 2017, a projekty, których byłam autorką jak Studium Event Management czy Konferencja Event Biznes, ich kolejne edycje, miały wystartować po wakacjach. Nie mogłam ich zostawić na ostatniej prostej. Oba projekty stworzyłam od podstaw, chciałam więc ukończyć je właściwie. Działałam i był to cudowny czas. Jestem dumna z tych projektów, z rozwinięcia projektu edukacyjnego oraz odpowiedzialności za merytorykę konferencji jak i studium. Członków stowarzyszenia o niekandydowaniu na kolejną kadencję oficjalnie poinformowałam na spotkaniu członkowskim w czerwcu.

Decyzja o rezygnacji ze sprawowania funkcji członka zarządu SBE była trudna, ale bardzo przemyślana. Po 10 latach społecznej działalności na rzecz branży, rozwijania organizacji, która dziś mocno stąpa po ziemi, zbudowania programu i struktury Studium Event Management, koordynacji działań edukacyjnych na rzecz branży, utworzenia pierwszego w Polsce rocznego studium o tematyce Event Management z tak dużą ilością specjalistów i utrzymanie tego kierunku przez 6 lat, (to było wyzwanie :)), podjęłam decyzję, że nie będę kandydowała do nowego zarządu. Te 10 lat mogę podsumować jednym zdaniem – to był piękny czas. Czas tworzenia rzeczy nowych, poznania ogromu ilości wspaniałych ludzi ale też poznania ciemnej strony branży, o której nikt nie lubi mówić. Najbardziej dumna jestem z dwóch wspomnianych już projektów, które prowadziłam – Studium Event Management oraz Konferencji Event Biznes. Udało się! Ostatnia grupa uczestników studium, którą miałam przyjemność inaugurować liczy 36 osób – wow! Jestem szczęśliwa. Do tej pory największa grupa liczyła 25 osób. Event Biznes z roku na rok rośnie w siłe. Większa ilość uczestników, mocna merytoryka, inspirujący mówcy. Opieka merytoryczna nad programem wydarzenia oraz koordynacja doboru mówców i tematów były niezwykle inspirujące – Magdalena Kondas z MeetingPlanner.pl oraz Rado Programowa Konferencji – dziękuję! To była przyjemność z wami tworzyć Event Biznes. Dziękuję że mi zaufaliście i wierzyliście w moją wizję.

Studium Event Management oraz Konferencja Event Biznes to dwa dla mnie kluczowe projekty przy SBE, ale było ich dużo więcej: wiele spotkań merytorycznych, stworzenie Rady Etyki, Kodeksu Dobrych Praktyk, Meetings Week Poland – od początku istnienia, debaty branżowe czy Elfy – doroczna akcja charytatywna branży, to tylko część działań w jakich brałam udział przy SBE. A wszystko to by rozwijać branżę oraz ją profesjonalizować – lubiłam to i lubię nadal 🙂 Ale zaczęło brakować doby.

Dobry zabrakło też na pisanie bloga, dzielenia się wiedzą, spostrzeżeniami, inspiracjami. Ludzie zaczęli pytać co ze mną, czemu nie pisze, co się dzieje. Taki to był czas. Trudny ale…. on był 🙂 A teraz jest nowy czas, więc…. CZAS NA REAKTYWACJĘ BLOGA!

Po ponad 9 miesiącach nieobecności – WRACAM 🙂 i porządkuje kilka spraw.

M.in. tematy na blogu. O czym poczytacie w najbliższym czasie? Podzieliłam BLOG na pewne bloki tematyczne:

Event Marketing

Czyli słów kilka a nawet ciut więcej o evencie jako narzędziu. Będzie sporo o biznesowych aspektach, o wartości narzędzia, o mierzalności, o skuteczności zastosowania, o wynikach, realiach itp. Trochę teorii ale też i praktyki, case study oraz obserwacji, trendów i inspiracji. Będzie o planowaniu i realizacji celów, o komunikacji, emocjach i oczywiście o pieniądzach. Koniec z pogaduszkami. Czas na biznes. Czas na popularyzację event marketingu. Do dyskusji zaproszę tu wybitnych przedstawicieli branży eventowej.

MICE Venue

Czyli o hotelach i obiektach eventowych. Podziwiam ludzi, którzy organizują eventy. Ja się do tego nie nadaję. Kocham obiekty i zarządzanie przestrzenią eventową, dostosowywania jej do potrzeb branży, klientów, oczekiwań. Lubię wyszukiwać obiekty ciekawe, nieszablonowe a w tych zwyczajnych wynajdywać coś niezwykłego. W mojej osobistej ocenie sukces eventu zależy m.in. od 2 czynników: skutecznie sprecyzowanego celu wydarzenia oraz właściwym doborze lokalizacji 🙂 Od kliku lat miłością szczególną darzę również hale namiotowe. Te tymczasowe konstrukcje potrafią zaskoczyć. O szczegółach niebawem na blogu. Znajdziecie tu wiedzę z zakresu MICE VENUE MANAGMENT. Do dyskusji zaproszę tu wybitnych przedstawicieli branży hotelarskiej.

Wydarzenia

Uwielbiam ciekawe konferencje branżowe, spotkania, debaty , raporty itp dlatego systematycznie będę pisała o tych, na których warto być i czerpać wiedzę oraz inspirację. Mam w planach opisać też kilka kluczowych wydarzeń w Polsce, eventów biznesowych, komercyjnych i nie tylko, pokazując je w formie case study jako inspirację, wzór, wiedzę. Nie znajdziesz tu krytyki, loży szydercy czy osoby, która wytyka błędy – czas pokazywać to co dobre i wartościowe. A hejterzy i tak przyjdą sami 😀 Jest tego bardzo dużo. Standardowo będą to obszary spotkań dla branży eventowej i branży hotelarskiej oraz osób, które nimi się interesują. Pierwsze jakie polecam branżowe wydarzenie to www.meetingsweek.pl – tydzień spotkań. Więcej w zakładce – wydarzenia.

Ludzie branży

Cykl, który w głowie mam od kilku lat. Ludzie mnie fascynują, uwielbiam ich słuchać. Mamy wyjątkowych ludzi w branży, prawdziwych ekspertów, pasjonatów a czasem i totalnych eventowych i hotelarskich pozytywnych wariatów. Schowanych za profesjonalnie zbudowanymi firmami, często w ukryciu, na dugim planie, produkują eventowo hotelarski świat. To będzie cykl o nich. Za wielkimi wydarzeniami zawsze stoi człowiek, za pomysłami, kreacją. Ale są też ludzie branży, którzy działają na rzecz jej rozwoju – chcę ich pokazać i przedstawić ich bio, skąd są, za co lubią branże a za co ją nienawidzą, co ich inspiruje i jak widzą siebie i branże za kilka lat.

Branża MICE

Przez lata tworzyłam Stowarzyszenie Branży Eventowej, działam również w Stowarzyszeniu Konkresy i Konferencje w Polsce. Bliska memu sercu jest branża, jej tworzenie, standardy. To zakładka gdzie dowiesz się co w branży piszczy, nad czym branża pracuje, co tworzy – zarówno branża hotelarska jak i eventowa. To miejsce, gdzie najwięcej poczytasz o działalności równych stowarzyszeń i organizacji. Poznasz raporty, poczytasz wartościowe artykuły. Dużo się dzieje – będzie co czytać 🙂

Ciekawostki

Nowość na blogu. Nie wszyscy lubią czytać długie wpisy, niektórzy czytają tylko leady a nawet tylko tytuły. Dla tych zabieganych, dla wzrokowców, dla potrzebujących szybkiej, krótkiej i treściwej informacji wprowadzam tę nową zakładkę. Ciekawostki, to takie pigułki wiedzy. Coś w rodzaju eventowych fiszek 🙂 Przyda się!

 

Podsumowując: bardzo bliska mojemu sercu jest edukacja branżowa. Jako autorka programu Studium Event Management, konsultant specjalistycznych kursów i programów edukacyjnych na uczelniach wyższych, twórca autorskiego szkolenia MICE Venuee Management oraz opiekun merytoryczny czterech konferencji Event Biznes – chcę dzielić się wiedzą, inspirować i propagować branże MICE w Polsce. To moja pasja i chęć dawania czegoś od siebie. Blog prowadzę niekomercyjnie więc nie znajdziesz tu wpisów sponsorowanych. Tylko merytoryka w czystej postaci i odrobinę humoru branżowego oraz spojrzenia na niektóre sprawy z dystansu. Moim celem jest również dialog między branżą eventową a branżą hospitality, hotelarską. Widzę, że jest potrzebny, dlatego przygotowuje raport poświęcony oczekiwaniom organizatorów wydarzeń wobec obiektów i ich przedstawicieli i odwrotnie. W raporcie poczytasz też o standardach, wzorcach i trendach.

Mam nadzieję drogi czytelniku, że spodoba Ci się nowa ja i znajdziesz tu dla siebie małe co nieco <img src=" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" /> Napisz jakie są Twoje oczekiwania wobec tego bloga, o czym chcesz poczytać. Twoje zdanie jak i obecność tu są dla mnie ważne <img src=" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" />

Trendy na rok 2018 by Krzysztof Celuch

Jakie trendy i zjawiska będą dominujące w przemyśle spotkań w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy? Zagadnienie to rozwija dr Krzysztof Celuch, prezentując opracowanie „Trendy 2018 – Wiedza, Produkt, Motywacja, Wpływ”

 

Jak wynika z analizy światowych tendencji w przemyśle spotkań kluczowe w 2018 roku będzie dziesięć zjawisk.

 1. Związek doświadczenia z lokalizacją
 2. Transparentne budżetowanie spotkań
 3. Nowe strategie stowarzyszeń
 4. Biznes i wypoczynek
 5. Potrzeba wpływu
 6. Fokus na uczestnika
 7. Zmiana narzędzi i stylu pracy
 8. Wzrost inwestycji w obiekty 4-, 5-gwiazdkowe i unikatowe
 9. Najważniejsze jest „Dlaczego”
 10. Zbieżność działań organizacji publicznych i prywatnych firm

Związek doświadczenia z lokalizacją wiąże się z dwoma aspektami – budowaniem zaangażowania, a w konsekwencji przeżyć, w połączeniu z angażowanie lokalnych społeczności. Kluczowe jest jak najmocniejsze angażowanie uczestników danego projektu, które pozwoli, aby autentyczne doświadczenie zmieniało ich rolę w bohatera, odkrywcę czy tropiciela.

Transparentne budżetowanie spotkań dotyczy wszystkich interesariuszy danego projektu – dostawców, planistów, organizatorów itd. Każdy z nich jest zobowiązany do optymalizowania budżetu, co w efekcie przynosi długofalowe korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. Sytuacja gospodarcza oraz dojrzałość rynku zmierza do współpracy na zasadach partnerskich oraz otwartości w negocjacjach i ustaleniach finansowych.

Nowe strategie stowarzyszeń wynikają z faktu, że organizacje tego typu stają przed trudnym wyzwaniem, co wynika z tendencji do malejącej potrzeby zrzeszania się. Z jednej strony następuje konsolidacja tego typu organizacji, z drugiej muszą one budować ofertę, aby zatrzymać zrzeszonych członków i przyciągać nowych. Muszą otwierać się na nowe inicjatywy i działania, do których z pewnością można zaliczyć różnego rodzaju wydarzenia,

Biznes i wypoczynek, czyli tzw. bleisure to zadecydowanie powrót do łączenia wyjazdów biznesowych z wypoczynkiem, co dotyczy także optymalizacji kosztów i czasu. Organizatorzy powinni przygotować ofertę wydłużania pobytu delegatom, albo nawet wybierać na miejsce spotkań obiekty z listy atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć czy odwiedzić.

Potrzeba wpływu – w projektowaniu wydarzeń nacisk położony zostanie na znaczenie wyników i chęć wywierania wpływu, aby coś zmienić. Wspólny cel i chęć jego osiągnięcia łączy ludzi, którzy chcą być częścią rozwiązania, a nie tylko dyskusji. Jest to kolejne zjawisko, które odnieść należy do społecznej odpowiedzialnością biznesu.

Fokus na uczestnika i koncentracja na jakości doświadczenia i zwiększeniu satysfakcji łączy się z potrzebą budowania jego zaangażowania. Skracanie długości spotkań, ale wzrost budżetu przewidzianego na jednego gościa wydarzenia ma przyczynić się do na intensyfikacji jego doznań i jeszcze bardziej wpłynąć na wyraźnie już dostrzegalną potrzebę spotykania się.

Zmiana narzędzi i stylu pracy wynika przede wszystkim z rozwoju nowych technologii i ich wpływu zarówno na proces przygotowania spotkania, jak i jego realizację zmierzającą do budowania wspomnianego zaangażowania. Oznacza to zmianę formuły spotkań oraz na poziomie operacyjnym konieczność dostosowania się zespołów realizujących wydarzenia do nowych realiów i oczekiwań. Niejednokrotnie stanowić to będzie duże wyzwanie.

Wzrost inwestycji w obiekty 4-, 5-gwiazdkowe i unikatowe oznacza wzrost liczby obiektów hotelowych o wysokim i bardzo wysokim standardzie oraz niestandardowych. Wzrost podaży takich miejsc nie oznacza jednak spadku cen. Przeciwnie, prognozowany jest wzrost kosztów hotelowych, ale także modyfikacja trybu współpracy z klientami korporacyjnymi i organizatorami wydarzeń, odchodząca od pakietowanych usług w kierunki indywidualnych negocjacji.

Najważniejsze jest „dlaczego” to kolejny trend związany bezpośrednio z zaangażowaniem uczestnika. Kluczowa jest odpowiedź, jaką organizator udzieli potencjalnemu uczestnikowi na pytanie „po co”. Świadomość celów wszystkich stron zaangażowanych w spotkanie, a następnie stworzenie jak najlepszych warunków i znalezienie odpowiednich środków, aby te cele osiągnąć, to najważniejsze zadanie.

Zbieżność działań organizacji publicznych i prywatnych firm związana jest przede wszystkim z dążeniem do – wspomnianej już – optymalizacji budżetu, ale oznacza także konieczność przedefiniowania dotychczasowej wspólnej oferty. Organizatorzy międzynarodowych spotkań oczekują zróżnicowanych programów i usług, których oferta wpływa na wybór miejsca docelowego.

Dokument Trendy 2018 – Wiedza, Produkt, Motywacja, Wpływ jest efektem analizy prognoz i raportów różnych branż, obserwacji rynku, uczestnictwa w konferencjach i kongresach dotyczących bezpośrednio przemysłu spotkań, jak i dziedzin, które na tę branżę mają wpływ. Znajomość trendów, pozwala nie tylko mieć lepsze rozeznanie w branży, ale przede wszystkim tak konstruować swoją ofertę biznesową i prowadzić działania, aby uzyskiwały one przewagę konkurencyjną – mówi Krzysztof Celuch, autor raportu, prezes firmy Celuch Consulting, pełnomocnik rektora ds. współpracy z biznesem w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Możłiwośc pobrania pełnego raportu:

https://www.celuchconsulting.com/

Zapisz się na newsletter

Podaj swój adres email i otrzymuj biuletyn MeetingsPoland.pl

Zapisz

Twój adres email jest w 1000ezpieczny. My też nie lubimy SPAMu.

Firma

Joanna Waszkiewicz

Joanna Waszkiewicz

wydawca, prezes zarządu

Marta Kaczorowska

Marta Kaczorowska

koordynator wydawniczy

Michał Ciesieński

Michał Ciesieński

grafik

Bartłomiej Waszkiewicz

Bartłomiej Waszkiewicz

manager projektu

Kim jesteśmy

Misją Meetings Poland jest działanie na rzecz rozwoju branży spotkań w Polsce. Dokładamy starań aby aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzowania wiedzy, współtworzenia standardów oraz dostarczania informacji. Od 1997 roku wydajemy Katalog MeetingsPoland.pl

Nasze narzędzia

Rekomendujemy kompletny zestaw promocyjno-sprzedażowy dla rynku spotkań: Katalog MeetingsPoland.pl – platforma prezentacji obiektu w prestiżowym wydawnictwie, wyszukiwarka meetingspoland.pl oraz serwis transakcyjny meeting.pl. Działamy kompleksowo!

Rekomendacje, raporty

Redakcja Katalogu MeetingsPoland.pl publikuje corocznie raport TopTEN – ideą rankingu jest wskazywanie miejsc atrakcyjnych dla poszczególnych grup klientów. Zapraszamy do współtworzenia analiz i raportów!

Dane kontaktowe:

Meetings Poland Sp. z o.o.

ul. Słomińskiego 19 lok. 21
00-195 Warszawa

tel. +48 22 810 86 89, 87 428 49 95
e-mail: meetings@meetingspoland.pl
NIP: 113 280 97 33